bajkom

občianske združenie

Do ŠKOLY NA BICYKLI 2021

0A027BE6-DE98-482F-A39A-266851870AD1.jpeg

Ako každý rok aj v roku 2021 sa od 27.9 do 8.10 uskutočnila kampaň Do školy na bicykli. Kampaň je zameraná na deti, rodičov, učiteľov a školy. Cieľom je presvedčiť čo najviac ľudí, aby so svojimi deťmi využili na cestu do školy iné formy dopravy ako auto a nerobili sme tak zo seba "autoholikov". Cesta pešo, kolobežkou, bajkom nielen okysličí organizmus a deti sú v škole pozornejšie, no veľkým prínosom je aj čas ktorí strávime s nimi počas jazdy do školy.

V tomto roku aj Ministerstvo dopravy vyhlásilo dodatočnú výzvu na zlepšenie podmienok parkovania bicyklov na školách v celkovej hodnote 750.000 eur.

V rámci iniciatívy #ruzomberkombajkom sme sa aktívne komunikovali so všetkými školami v Ružomberku. Podporovali sme ich zapojenie do kampane, žúčastnili sme sa besedy s deťmi v černovskej ZŠ a informovali všetkých riaditeľov škol o výzve na podporu parkovania.

Aj napriek tomu, že zatiaľ v našom meste nie je ani jeden kilometer cyklotrasy tak sa do aktivít kampane Do školy na bicykli zapojilo až 10 škôl. V celoslovenskej súťaži zapojených škôl , o najkreatívnejšie zapojenie do projektu sa nakoniec v hlasovaní umiestnili v TOP3 až dve ružomberské školy. Na treťom mieste to bola ZŠ Zarevúca a víťazom celoslovenskej kampane sa stala ZŠ Andreja Hlinku Černová. Víťazné školy získali nové stojany na bajky. Gratulujeme.