bajkom

občianske združenie

Kde ČERPÁME INŠPIRÁCIU?

F763B8C8-86E7-4D86-B1CD-B2E3E0D66E09.jpeg

Na začiatku sme si položili otázku "aké ulice chceme v našom meste?" Máme radi naše mesto, pekné ulice a hlavne veríme bicyklovaniu.  Chceme sa v meste cítiť dobre a mať bezpečné ulice. Chceme, aby deti mohli chodiť sami do školy bajkom a matky s kočíkom mali dostatočný priestor na pohyb mestom. Chceme myšlienky kvalitného mestského priestoru a mikromobility šíriť ďalej a prispievať k realizácii tzv. Múdrych miest.

Aby sme toto všetko mohli robiť je nevyhnutné vytvárať sieť, ktorá nás zásobuje nápadnmi podnetmi. Komunikujemem s občanmi na našom Facebooku RUZOMBERKOMBAJKOM, spolupracujeme s Cyklokoalíciou, s architektami a ďalšou odbornou verejnosťou. Snažíme sa však aj vzdelávať, zúčastňovať webinárov a  konferencií. Na počiatku celého nášho snaženia bol URBAN CAAST.

Učíme sa od väčších a veľkých miest, kde už dávno pochopili prečo je dôležité pracovať na týchto témach. Pozrite si spolu s nami skvelý dokumentárny film od DW ako relatívne malé 300.000 mesto Groningem prispelo k veľkej zmene prístupu v Paríži a Barcelone.

Sme presvedčení, že tieto riešenia sú škálovateľné aj do menších miest a z Ružomberka a aj iných miest na Slovensku pomôžeme  urobiť mestá v ktorých  sa lepšie žije.