bajkom

občianske združenie

Konferencia Cyklomestá trnava 2022

7146CD7C-4679-4951-935D-1D20D32EC482.jpeg

V dňoch 18-19. Mája sa v Trnave udiala veľká vec. Cyklokoalícia spolu s mestom Trnava a  partnermi zorganizovala veľkú vec, ktorú Slovensko potrebovalo ako soľ. Konferencia Cyklomestá Trnava 2022 sa stalo podujatím, ktoré skutočne odštartovalo novú éry mikromobility a cyklodopravy v mestách.

Zúčastnili sa ho všetci dôležitý ľudia z tejto branže z viac ako 30 samospráv, samosprávnych krajov, neziskového sektora a vzácnych hostí z Holanska, Islandu, Fínska, vrátane jej excelencie veľvyslankyne Holandského kráľovstva, ministra dopravy, primátora mesta Trnava, predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Mesto Ružomberok sa konferencie nezúčastnilo, zdá sa že téma ako spraviť naše mesto dobré pre život tu nezaujíma zrejme nikoho. 

Trnava je pre nás slovenským vzorom čo robí pre dobrý život v meste a preto sme radi, že sme sa mohli so všetkými stretnúť práve tam. Kto máte cestu okolo, zastavte sa v Trnave a vychutnajte si pohodovú atmosféru mesta. Zažite ulice plné ľudí pohybujúcich sa pešo alebo bajkom, uvidíte hrajúce sa a športujúce deti a mládež na kvalitných športoviskách. 

My sme však nemohli chýbať. Naučili sme sa veľa nového, získali mnoho kontaktov, diskutovali s ministrom o podpore rozvoja cyklodopravy a hlavne zistili sme, že mnohým samosprávam skutočne záleží na tom aby vytvárali kvalitné mestá s kvalitným prostredím pre ľudí a idú mílovými krokmi dopredu.

A keďže Miro a Laco sa stávajú osobnosťami popularizácie a rozvoja na Slovensku, nemohlo to ostať aj bez našej aktívnej účasti. Predstavili sme veľký celoslovenský projekt na ktorom momentálne pracujeme a čoskoro sa o ňom dozviete viac aj vy.