bajkom

občianske združenie

Otvorený e-mail poslancom

polna-upokojena.jpg

Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec.

Dnes pre Vás máme jednoduchú otázku. Keď vodiči prekračujú rýchlosť na rozbitom asfalte plnom dier, budú na novom hladkom asfalte jazdiť pomalšie a začnú dodržiavať rýchlosť?
Áno, máte pravdu, nebudú dodržiavať rýchlosť a budú jazdiť ešte rýchlejšie. A presne to sa čoskoro stane na Poľnej ulici, ktorá je v územnom pláne mesta vedená ako hlavný peší koridor. Ešte rýchlejšie autá na ulici plnej chodcov.

Na mestskom zastupiteľstve a následne aj e-mailom sme na Vás apelovali, aby ste Poľnú ulicu nedovolili len preasfaltovať. Dnes našu výzvu opakujeme formou otvoreného e-mailu, ktorý zverejníme na našej stránke a vo FB skupine.

Minulý týždeň v pondelok došlo na Poľnej ulici k dopravnej nehode. Na fotografii v prílohe môžete vidieť jej následky na dopravnú značku s maximálnou povolenou rýchlosťou 30 km/hod.
Pri poslednom stretnutí s vedením mesta a pánom inžinierom Vyparinom, ktorý preasfaltovanie Poľnej projektoval, sme sa dozvedeli, že Poľnú pri vjazde nie je potrebné dopravne upokojiť, lebo vodiči pri prejazde križovatkou prirodzene pribrzdia. Voči tomuto tvrdeniu sme sa na stretnutí ohradili. Následky nehody na fotografii nám dávajú za pravdu. Mestu sme navrhli upokojenie aspoň formou dopravných vankúšov, ale v Ružomberskom hlase sme sa dočítali, že dopravné vankúše nie je možné na Poľnej použiť.

Preto Vás opäť žiadame, aby ste situáciu nepodcenili, využili Váš poslanecký mandát a zabezpečili upokojenie dopravy na Poľnej ulici. Zrozumiteľný manuál na upokojovanie dopravy plný dobrých príkladov a pekných obrázkov nájdete tu: https://wiki.cyklokoalicia.sk/images/e/e9/Manual_web_preview.pdf. V prípade záujmu Vám radi poskytneme svoje vedomosti a kontakty.

Vopred ďakujeme za to, že Vám záleží na bezpečnosti občanov mesta a že chcete robiť rovnako ako my, lepšie mesto pre ľudí.

S pozdravom,

OZ Bajkom